Svetelná reklama je časť signmakingu, teda odvetvia zaoberajúceho sa výrobou značenia a nosičov reklamných informácií. Túto časť marketingového mixu nevytlačila ani digitálna doba. Stále potrebujeme byť vidieť a najlepšie na seba upozorníme práve svetelnou reklamou. A je jedno, či ide iba o náš vývesný osvetlený štít, alebo o svetelnú reklamu mimo prevádzku, teda o svietiaci reklamný nosič s logom ev. ďalšou reklamnou informáciou.

Naša kancelária, kde poskytujeme služby, ale aj náš obchod, potrebujú viditeľné označenie. Ideálnym riešením je svetelný štít. Svetelná reklama je dnes cenovo prístupnejšia než v minulosti. Nejde len o jej výrobu. LED technológia znížila aj cenu prevádzky tohoto typu reklamy, takže nie je veľkým zásahom do nášho rozpočtu, ani keď sme malá firma.

Aké svetelná reklama je aktuálne trendom?

Štandardom je svetelná reklama ako vývesný štít u obchodov, alebo kancelárií poskytujúcich určitý druh služieb. Vyrába sa ako svetelný box či osvetlené logo v midi či maxi veľkosti. Často používané sú svetelné výstrče. Hitom sú tiež svetelné 3D nápisy a logá. Osvetlené bývajú taktiež reklamné totemy a pylóny, ale aj kompozitné kazetové reklamy umiestnenie obvykle ako reklamný nosič na dobre viditeľné prenajaté miesto. Tradičným svetelným pútačom sú lekárenské kríže.

Nechajte si svetelnú reklamu navrhnúť už vo svojom design manuáli

Pripravujete si corporate identity? Vedľa loga, firemných farieb a ďalších prvkov firemnej identity si nechajte rovno navrhnúť aj základnú svetelnú reklamu. K niektorým činnostiam jednoznačne patrí. Napríklad k obchodom a k rôznym zákazníckym službám, vrátane finančných. Výroba reklamy, konkrétne tej svetelnej, je niečo, čo musí byť jednou z vašich prvých marketingových investícií. Pretože pokiaľ máte kamennú pobočku, vaši zákazníci ju musia byť schopní nájsť. Svetelná reklama naviac zvyšuje prestíž každej firmy, takže sa hodí do nej investovať aj v prípade, že ste iba internetovou firmou bez kamenných pobočiek.

Chcete byť vidieť, ale neviete, ako na to? Poraďte sa v Ravafol

Firma Ravafol sa špecializuje na signmaking, aj na svetelnú reklamu. Poradí vám s výberom vhodného riešenia a vám reklamu na mieru vyrobí. Ravafol má skúsenosti zo Slovenska i zo zahraničia. Ponúka reklamu, vrátane svetelnej, LED panely, tlač, reklamu na fasádach, modernizáciu v oblasti retailu aj okenné fólie.