21. storočie so sebou prináša veľké množstvo výhod, najmä vďaka online svetu. Vďaka internetu je náš život o niečo ľahší a jeho výhody sa dostali aj do podnikania. Administratívne záležitosti alebo byrokracia, akými je účtovníctvo, je možné uľahčiť aj prostredníctvom online fakturovania.

Je jedno, či ide o drobného živnostníka, alebo veľkú firmu, online fakturovanie sa vám rozhodne oplatí. Účtovníctvo si prešlo viacerými etapami – od ručného účtovania, po softvér, až po súčasnú verziu, kedy je celý účtovný systém možný vykonávať online. Stačí niekoľko kliknutí, vyplnenie údajov a vaša faktúra je hotová.

Systém fungovania je veľmi intuitívny a naučí sa ho každý, bez potreby obsiahlejšieho znalectva účtovníctva.

Hlavná výhoda spočíva teda predovšetkým v čase, ktorý podnikateľ pri využívaní online faktúry ušetrí. Existuje niekoľko spoločností, ktoré ponúkajú tieto služby. Každá z nich má prednastavenú formu obsahujúcu všetky povinné údaje, ktoré má faktúra mať.

Z vašej strany je teda potrebné, aby ste svoje údaje o firmy vyplnili jedenkrát v nastaveniach, v prípade zmeny ich môžete zase neskôr upraviť. Číslovanie je automatické na každej faktúre, formu si taktiež môžete upraviť podľa seba. Tieto údaje sú následne automaticky doplnené vždy, keď vystavujete novú faktúru.

Vy iba vyplňujete údaje o odberateľovi, predmet faktúry a celkovú sumu. Všetky faktúry, ktoré vystavíte sú prehľadne zoradené a uložené na serveri, pričom k nim máte prístup kedykoľvek a z akéhokoľvek zariadenia.

Väčšina systémov online faktúr funguje na responzivite a okrem desktopu ich môžete využiť taktiež na mobilných zariadeniach, akými sú smartfóny a tablety. V dnešnej dobe môžete bez problémov vystavovať faktúry za pochodu z vášho mobilného telefónu s pripojením na internet, bez ohľadu na to, či sa nachádzate doma, vo vlaku na ceste, alebo v piatok večer v bare.

Výhody online fakturovania:

  • rýchlosť, prehľadnosť, jednoduchosť,
  • v porovnaní s klasickým fakturovaním ušetrí veľké množstvo času,
  • automatické číslovanie faktúr,
  • faktúry ostávajú po celý čas uložené online.