Je dôležité z času na čas si od práce oddýchnuť. Dáte si odstup od práce, prídete na nové myšlienky, načerpáte nové sily a popritom môžete mať zážitok a spomienky na celý život. Nie všetci si však kvôli finančnej situácii môžeme dovoliť svoju vysnívanú dovolenku. Netreba však dopredu vešať hlavu, riešenie sa nájsť dá. V tomto článku si rozoberieme niekoľko spôsobov, ako sa môžete dostať na dovolenku.

Prečo dovolenka na splátky? 

Je niekoľko dôvodov, prečo si vybrať dovolenku na splátky. Po prvé, môžete ju vybaviť online z pohodlia domova, na internete vám budú poskytnuté všetky potrebné informácie, môžete si vybrať voľbu splácania a v niektorých prípadoch je aj bez navýšenia. Vo všetkých ponukách budete mať rovnakú výšku splátok. Dovolenka na splátky si navyše nevyžaduje ručiteľa a ani ručenie svojím majetkom.

Úver od cestovnej kancelárie 

Veľké množstvo cestovných kancelárii umožňuje dovolenku na splátky vďaka finančným spoločnostiam, ako je Home Credit, Cetelem alebo Quatro. Navyše je to pomerne jednoduchý proces, veľakrát stačí, že po prvej návšteve cestovnej kancelárie z nej budete odchádzať s radosťou plynúcej z vybavenej dovolenky.

Nebanková spoločnosť

Nebanková spoločnosť sa odporúča iba v prípade, ak sa nachádzate v bankovom registri dlžníkov. Pôžičky vám poskytne jednoducho a v krátkom čase, zvyčajne za 24 hodín, problém je však v tom, že často za nevýhodných podmienok. Využite iba v krajnom prípade.

Banka 

Kreditná karta

Kreditná karta sa vám oplatí najmä vtedy, ak viete, že požičané finančné prostriedky budete môcť vrátiť v krátkej dobe, t. j. 1, max. 2 mesiace. V niektorých prípadoch vám pri rýchlom vrátení peňazí ani nemusí byť naúčtovaný úrok.

Bezúčelový úver

Bezúčelový úver je najvyužívanejší spôsob, ktorí ľudia využívajú na financovanie svojej dovolenky. Je to kvôli tomu, že má v porovnaní s inými spôsobmi financovania najnižšiu úrokovú sadzbu a dá sa vybaviť aj na počkanie. Okrem toho, je jednoduché ho získať. Pre získanie stačí, aby žiadateľ bol plnoletá občan Slovenskej republiky, ktorý vie potvrdiť svoj stály príjem.