V prípade, že aktuálne riešite otázku založenia spoločnosti, možno ste narazili aj na termín ready made spoločnosti. Čo to vlastne je, aké sú najväčšie výhody tejto formy eseročky a prečo je to pre mnohých také zaujímavé?

Ready made – pripravené na okamžité podnikanie

Ready made s.r.o. sú také spoločnosti, ktoré sú vytvorené s jediným cieľom – byť ďalej predané. Ich najväčšou prednosťou je bez pochýb eliminácia čakania, papierovačiek, ktoré hrozia pri zakladaní novej firmy a taktiež okamžitá možnosť začať podnikať.

Ide teda o už založenú spoločnosť, ktorá je aj riadne zapísaná v obchodnom registri so stopercentne splateným základným imaním, ktorá nikdy nevykonávala žiadnu podnikateľskú činnosť a nemá žiadne záväzky voči veriteľom.

Výhodou ready made s.r.o. je rýchlosť a jednoduchosť

To, že firma už existuje, naviac taká, ktorá nikdy reálne nevyvíjala podnikateľskú činnosť, ocení najmä ten, kto sa z akéhokoľvek dôvodu ponáhľa a chce začať podnikať čím skôr. Rovnako tak možnosť kúpiť už existujúcu s.r.o., ktorá však nemá žiadnu pochybnú obchodnú minulosť, ocenia všetci tí, ktorí nechcú strácať čas s dlhými čakacími dobami na úradoch a otravným papierovaním. Skvelé je aj to, že ready made s.r.o. môžu byť platcom DPH.

Najväčšie prednosti ready made spoločnosti

  • firmu získate presne vtedy, kedy ju potrebujete
  • veľa ušetreného času – odpadáva potreba behať po úradoch
  • celkom nová s.r.o. pripravená na okamžité podnikanie
  • stopercentná istota, že firma je bez dlhov a akýchkoľvek záväzkov
  • možnosť získať aj firmu, ktorá je platcom DPH