Každá firma musí viesť nejaký spôsob účtovníctva. Ak spadáte do kategórie tých, ktorý majú povinnosť viesť podvojné účtovníctvo, možno sa vám sem tam spravia vrásky na tvári. Ak si chcete ušetriť starosti a zároveň viesť správne podvojné účtovníctvo, jednou z možností je outsourcing týchto úloh mimo vašej spoločnosti.  Aké máte možnosti?

Podvojné účtovníctvo vedie účtovníčka

Jednou z možností je nájsť účtovníčku, ktorá sa bude starať o vaše podvojné účtovníctvo. Dnes nie je problém tohto človeka nájsť. Na internete nájdete veľa ľudí, ktorí ponúkajú vedenie účtovníctva. Dokonca existujú špecializované skupiny na sociálnych sieťach, kde sa združujú účtovníci, poskytujú rady a ponúkajú svoje služby. Vy môžete dať dopyt v týchto skupinách, povedať, čo presne potrebujete a aký je váš rozpočet. Určite sa vám ozve hneď niekoľko účtvoníkov, ktorí majú záujem starať sa vám o podvojné účtovníctvo.

Dajte si však pozor a výberu účtovníka venujte patričnú pozornosť. Spýtajte sa na dĺžku praxe, referencie, spôsob práce. Odporúčame vám hľadať účtovníčku v mieste vášho bydliska alebo pôsobenia firmy.

Vedenie podvojného účtovníctva externou firmou

Ďalšou možnosťou je nájsť si externú firmu, ktorá sa bude o vaše podvojné účtovníctvo starať. V dnešnej dobe ich nájdete na internete skutočne veľa, stačí si ich vyhľadať a preštudovať ponuku. Výhodou týchto firiem je, že okrem podvojné účtovníctva riešia aj personalistiku, mzdy a ďalšie veci, ktoré väčšinou riešia personálne a ekonomické oddelenie firiem. Preto môžete pokojne outsourcovať aj dve oddelenia vašej spoločnosti a ušetriť si náklady. V závislosti od veľkosti firmy vám outsourcing môže ušetriť veľa peňazí.

Odporúčame neriešiť podvojné účtovníctvo a hľadanie externej firmy na diaľku. Nájdite si čas a navštívte sídlo externej firmy a porozprávajte sa o vašich požiadavkách a možnostiach.