Pokiaľ ste si už niekedy vybavovali hypotéku, tak viete, že to trvá veľmi dlho. Preto niektorí ľudia využívajú služby hypotekárneho poradcu. Ako však zistíte, že sa vám oplatí? Nie každý berie vaše záujmy ako prvoradé a niektorí sú neseriózni. V tomto článku si teda objasníme, ako si môžete vybrať správneho poradcu.

  1. kritérium – serióznosť

Výber správneho hypotekárneho úveru je zložitý. Výber správneho hypotekárneho poradcu taktiež. Podobne, ako pri hypotéke, pri výbere sa orientujeme na serióznosť. Hypotéku by ste si predsa taktiež nevzali od inštitúcie, ktorá na prvý pohľad nie je seriózna. Ako však môžete zistiť, či je hypotekárny poradca seriózny?

Zistite si o ňom čo najviac. Je niekoľko portálov, ktoré obsahujú zoznamy poradcov. Môžete teda využiť ich služby. Pýtajte sa známych, hľadajte na internete. Skúsení poradcovia si vedú vlastné blogy, na ktorých píšu o danej tematike.

  1. kritérium – komunikácia

Ďalšie dôležité kritérium je komunikácia. Peniaze sú totiž citlivá téma. Vhodný hypotekárny poradca od vás bude žiadať vašu finančnú minulosť a súčasnosť. Vyžiada si výšku vašich disponibilných príjmov a výšku záväzkov, ktoré splácate. Na základe týchto údajov vám vypracuje bonitu a ponúkne vhodné riešenia pre vašu situáciu.

  1. kritérium – transparentnosť

S komunikáciou súvisí i transparentnosť. Správny hypotekárny poradca vám o svojej minulosti povie všetko a výšku svojej provízie nebude tajiť. 

  1. kritérium – záujem

Správnemu hypotekárnemu poradcovi bude záležať na kvalite vašej životnej úrovne. Po získaní vašich informácii objektívne zhodnotí ponuky hypotekárnych úverov a vysvetlí vám ich výhody a nevýhody. Vždy mu pôjde o to, aby ste si svoju životnú úroveň minimálne udržali.

  1. kritérium – urobí o krok navyše

Hypotekárny poradcovia majú s bankami dobré vzťahy, každý mesiac im totižto zaistia veľké množstvo zákaziek. Z hľadiska postavenia v jednaní s bankou je teda na tom hypotekárny poradca lepšie, ako vy, čo môže byť jeden z dôvodov, prečo využiť jeho služby. Okrem toho, že vám zistí najlepšiu ponuku na trhu, pomôže vám vyjednať i lepšie podmienky.

  1. kritérium – výber nechá na vás

Po vypracovaní ponuky nechá voľbu na vás a v žiadnom prípade na vás nebude tlačiť.