Nenechajte sa zlákať cenou, no rozhodujte sa aj podľa kvality

Kúpa novej sady pneumatík nie je lacnou a ani jednoducho záležitosťou. Raz za čas sa s ňou však musí popasovať každý jeden motorista, inak by jeho auto nebolo bezpečné a v mnohých prípadoch ani pojazdné. V dobe, kedy máme plno možností nakupovať výrobky cez internet si túto službu obľúbili aj vodiči zháňajúci nielen pneumatiky, ale rôzne iné komponenty do áut. V praxi však platí, že cena nie je vždy ukazovateľom kvality, no pri výrazne lacných tovaroch by sme mali byť viac než obozretní. Väčšina internetovo predávaných výrobkov totiž má známy nápis Made in China a práve vtedy by mali zákazníci spozornieť.

Či už ide o zimné alebo letné pneumatiky, tie čínske sú veľmi často súčasťou diskusných fór a recenzií. Asi málokto sa stretol s názorom, že pneumatiky vyrobené v tejto krajine by odporučil a to pre niekoľko zásadných dôvodov. Testy pneumatík totiž ukázali, že čínske gumy vykazujú nízke, v niektorých prípadoch až rizikové hodnoty. Problém nenastáva počas priaznivého počasia na suchej vozovke, ale práve na tej rizikovejšej. Pre jazdcov, ktorí jazdia rýchlo určite nie sú spoľahlivé a to najmä ani pre tých, ktorí obľubujú jazdu v zimnom až horskom prostredí.

Veľkým problémom pri testovaní na mokrej ceste je napríklad malá stabilita, dokonca až strata kontroly nad vozidlom. Veľký šok však nastal pri testovaní týchto výrobkov vo vysokých rýchlostiach, kde sa doslova rozpadali. Je preto veľmi pravdepodobné, že ak si pri kúpe cez e-shop nedáte pozor na výrobcu vaša pneumatika sa opotrebuje nie za niekoľko sezón ale za niekoľko jázd. Tým pádom vás aj tie najlacnejšie pneumatiky vyjdú veľmi draho, pretože ich budete musieť čoskoro vymeniť.

Na čo sa pozerať pri kúpe?

Pri výbere nových pneumatík by ste sa mali zamerať najmä na recenzie a odporúčania. Ak sa nimi budete riadiť, je viac než pravdepodobné, že si zaobstaráte také, ktoré vás bezpečne dopravia do cieľa nielen v dobrých, ale aj horších podmienkach. Vyberajte nielen na základe finančného hľadiska, ale aj dávky zodpovednosti. Odporúčanými výrobkami v tomto prípade sú značky ako Continental a Matador. Tie si dlhé roky držia svoje významné postavenie na trhu a to najmä vďaka spokojnosti zákazníkov a veľmi dobrým výrobkom.

Tieto pneumatiky spĺňajú všetky bezpečnostné normy a počas jazdy sa budete cítiť nielen bezpečne, ale aj komfortne. Vyberajte s rozumom a vaša investícia sa vám vyplatí. Ak si však stále nebudete istý, pre istotu si pozriete testy pneumatík, ktoré každý rok vykonáva renomovaná inštitúcia ADAC. Vďaka jej práci zistíte, ktoré pneumatiky sú najbezpečnejšie, najspoľahlivejšie ale aj najpredávanejšie.