Štúdium manažérskych programov k nám pôvodne prišlo z USA ako vítaná protiváha niekedy vyložene teoreticky koncipovaných štúdií na štátnych vysokých školách. Čo vedie čoraz viac záujemcov k tomu, aby sa hlásili do ročných MBA programov v Čechách a na Slovensku?

MBA programy sa vyznačujú niekoľkými charakteristikami: na kvalitnej škole poskytujúcej MBA programy (teda Master of Business Administration) nájdete namiesto teoretikov vynikajúcich lektorov s vlastnou bohatou praxou, ktorí vám odovzdajú svoje overené know-how. To je jeden z dôležitých ukazovateľov. Ten druhý hlavný je koncepcia výučby ako taká, ktorá sa zameriava na prínos do praxe. Do MBA nastupujú spravidla ľudia, ktorí už za sebou majú aj iné školy, ale predovšetkým skúsenosti a želajú sa posunúť sa ďalej v odbore, v ktorom pôsobia. Chcú prehĺbiť svoje znalosti a byť tak o krok vpred pred konkurentmi.

Svoje miesto si drží už od roku 2009 nepopierateľne pražšký Business Institut.

Z májového prieskumu Asociace MBA, z.s. jasne vyplynulo, že MBA štúdium prináša úplne hmatateľné výhody: 94 % študentov hodnotia štúdium jako prínosné, vďaka štúdiu MBA si osvojili nové znalosti a taktiež 94 % študentov potvrzuje, že využíva skúsenosti získané štúdiom MBA v praxi. Na kvalitu Business Institut sa spoľahli už desiatky vyhlásených firiem aj inštitúcií, ako ČEZ, Česká televízia, Bosch, Tesco, Fakultná nemocnica Olomouc alebo napríklad Honeywell. Do programov sa však hlásia aj jednotlivci z radov riaditeľov, manažérov a majiteľov vlastných firiem, ktorých referencie si môžete prečítať tu. Výskum potvrdzuje, že až 66% študentov sa rozhoduje pri výbere školy práve podľa referencií.

„MBA pre mňa bola pomerne jasná voľba, pretože v sebe zahŕňa potreby trhu: praktické poznatky, aktuálne know how, informácie potrebné na úspešný rozjazd vlastného podnikania. Pre Business Institut som sa rozhodol predovšetkým na základe kvality lektorského tímu, prístupu vedenia školy a taktiež referencií. Zo starostlivo získaných informácií mi vyšlo, že MBA program Real Estate patrí na Business Inštitúte k najlepším na trhu, uviedol v rozhovore olympionik Ing. Víťazslav Gebas.

Business Institut ponúka aj programy v 100% online forme

Patríme medzi jedny z najväčších a najprestížnejších škôl tohto typu v Českej republike a od doby svojho vzniku našim štúdiom úspešne prešlo už vyše 1100 absolventov. Búrame zabehnuté pravidlá, že by študent musel presedieť x hodín v školských laviciach. Naopak, nejde o to niekde sedieť a počúvať prevykladanú teóriu z kníh. Ponúkame aj úplne online štúdium, ktorému sa môžete venovať odkiaľkoľvek a kedykoľvek. Aj preto si nás vyberajú tí najvyťaženejší manažéri. Pre našu maximálnu ústretovosť k študentom, výborných odborníkov a overené know how, ale aj pre veľkú ponuku odborov – máte u nás na výber z 19 MBA programov, vysvetľuje riaditeľka pre štúdium na Business Institut Ing. et Ing. Soňa Španielová, Ph.D., MBA.

Okrem toho, že vám štúdium prinesie vďaka nadobudnutému know-how kariérny postup, funguje aj ako skvelý networking, pretože v priebehu 12 až 14 mesiacov trvajúceho štúdia získate mnoho cenných kontaktov na tých najlepších odborníkov. Môžete navštevovať zdarma tematické prednášky, účasniť sa stretnutí s úspešnými osobnosťami, získate prístup do online knižnice BOOKPORT s viac ako miliónom titulov, využívate zľavy u partnerov a mnohé ďalšie výhody.

Prihlásiť na štúdium sa môžete online, nezáväzne, a školné je možné uhradiť v niekoľkých splátkách a čiastočne i formou zaměstnaneckých benefitov. Na vyplnenie online prihlášky nepotrebujete viac ako dve minúty vášho času.

 

Zdroj foto: Jacob Lund / Shutterstock.com