Prostredníctvom internetu sa dá v dnešnej dobe vybaviť takmer všetko. Jednou z možností je aj žiadosť a získanie pôžičky. Stačí vyplniť žiadosť  za niekoľko minút a v priebehu jedného dňa budete mať peniaze na účte. To všetko z pohodlia domova. Potrebujete na to počítač, alebo iné mobilné zariadenie a pripojenie na internet. Netreba nikam osobne ísť a čakať v dlhom rade.

Každým rokom sú online pôžičky čoraz viac a viac populárnejšie. Banky a nebankové spoločnosti majú vo svojej širokej ponuke finančných produktov aj online pôžičky. Na svojich webových stránkach ich aj dosť často propagujú. Záujemcovia tak veľmi rýchlo a jednoducho získajú prehľad a môžu si pre seba vybrať tú najvhodnejšiu ponuku.

Finančné produkty sú na stránkach spoločností zoradené tak, aby mal žiadateľ čo najľahšiu orientáciu. Častokrát sa na stránke nachádza i online kalkulačka, vďaka ktorej si jednoducho vyrátate výšku mesačných splátok, dobu splácania a celkovú sumu, ktorú preplatíte. Opäť, stačí jednoducho napísať svoje údaje a kalkulačka vám v priebehu pár sekúnd zobrazí pre vás ponuku.

Poskytovateľom online pôžičiek sú i banky, no najviac prevažujú nebankové inštitúcie. Tie majú výhodu oproti bankám, keďže pri žiadosti nevyžadujú potvrdenie o výške príjmov. Banka taktiež v závislosti od výšky úveru vyžaduje ručenie majetkom, poprípade ručiteľa. Okrem toho sa banka nazrie do registra dlžníkov. Pokiaľ v ňom máte zápis, žiadosť o online pôžičku vám banka zamietne. Doba vybavovania je v banke tým pádom zdĺhavejšia.

Naproti tomu nebankové spoločnosti nevyžadujú potvrdenie o výške príjmov, nenazerajú do registra dlžníkov a nevyžadujú ručenie majetkom alebo ručiteľa. Avšak, toto zjednodušenie sa zase odrazí na výške úroku, ktorý vám nebankovka poskytne. Zvyčajne je oveľa vyšší, ako v banke.

Špecifikácie online pôžičiek: 

  • okamžité a diskrétne vybavenie,
  • sami si zvolíte výšku a dobu splácania,
  • bez nutnosti založiť si nový účet,
  • peniaze sa prevedú na váš osobný účet v ktorejkoľvek banke,
  • vybavenie z pohodlia domova.