Posilňovanie je efektívne cvičenie, pri ktorom schudnete a vyformujete si postavu. Pevné svaly znamenajú zdravé a odolné telo. Pre ľudí, ktorí ešte vo fitness centre nikdy neboli, môže byť prvá návšteva stresujúca.

Nemusíte sa však ničoho báť, každý si predsa takýmto začiatkom prešiel. Postupne sa vo fitku budete cítiť ako doma a pravidelné tréningy sa pre vás stanú drogou.

Posilňovanie je cvičenie vhodné pre každého

Posilňovanie pomocou činiek a fitness strojov je v našich končinách obľúbeným športom. Sami si viete určovať záťaž, pridávať postupne kotúče na činky a prekonávať svoje vlastné rekordy. Fitness centrá nie sú doménou len mužov. Čoraz viacej žien zisťuje, že posilňovanie neznamená veľké svaly, ale hlavne pevné telo. Nikomu sa predsa nepáči ovísajúce brucho alebo trasúce sa ramená.

Ak budete vo fitku cvičiť aspoň tri razy týždenne, postupne sa zbavíte všetkých nedostatkov na svojom tele. Cvičenie s činkami dodáva človeku životnú energiu a napomáha získavať stratené sebavedomie. Určité typy fitness strojov dokonca pomáhajú odstrániť zdravotné ťažkosti a bolesť. Väčšina priaznivcov fitness centier postupne zmení celú svoju životosprávu, začnú sa lepšie stravovať a meniť svoj postoj k životu. Vo fitku si navyše nájdete nové spriaznené duše a získate cenné kontakty.

Prvá návšteva fitness centra

Výber fitness centra

Na cvičenie by ste si mali vybrať fitness centrum, v ktorom sa budete cítiť príjemne a bude vám vyhovovať jeho prostredie, atmosféra a stroje. Na cvičenie si kúpte kvalitné oblečenie a obuv určené na tieto účely. Vo fitness centre je povinný aj malý uteráčik, ktorý sa používa z hygienických dôvodov na prekrytie stroja. Vhodné je si so sebou zobrať taktiež vodu na pitie alebo si priamo v posilňovni zakúpiť iontový nápoj. Pri každom pohybe je dôležité ovládať správnu techniku. Je vhodné si na najať aspoň zo začiatku fitness trénera a cvičiť pod jeho dohľadom. Alternatívou sú skupinové kruhové tréningy, ktoré sú veľmi zábavnou a spoločenskou formou posilňovania. Cvičenie vo fitku môžete doplniť aj domácim tréningom. Stačiť vám k nemu budú činky a závažia na činky.

Pravidelnosť je základom úspechu

V prípade, že nie ste spokojní so svojou postavou a neradi sa ukazuje veľkému počtu ľudí, informujte sa kedy je v posilňovni menej návštevníkov. Pamätajte si však, že každý raz začínal a nikto nie je dokonalý. Pri cvičení vo fitness centre je pravidelnosť alfou a omegou úspechu. Zo začiatku si stanovte menšie ciele a postupne skúšajte nové zostavy a stroje. Veľkou výhodou je ak nájdete priateľa, ktorý sa k vám pridá. Spoločne sa budete povzbudzovať a cvičenie sa stane zábavou. Po nejakom čase si cvičenie tak obľúbite, že možno zatúžite po vlastnej domácej posilňovni. V tomto prípade vám odporúčame kliknúť na webovú stránku obchodu inSPORTline. Na stránkach insportline.sk nájdete veľký výber činiek, závaží, posilňovacích a kardio strojov za bezkonkurenčné ceny.